Порада від ТМ «AKVIUS».

ЯК ПІДІБРАТИ ПОБУТОВИЙ ФІЛЬТР ДЛЯ ПИТНОЇ ВОДИ

Методи очистки води

Щобпідібрати побутовий фільтр для очищення питної води, потрібно розібратися, які методи очистки будуть ефективні у Вашому випадку, та які засоби фільтрування води задовольнять Ваші потреби найкраще.

Методи, які застосовують для очистки води для побутових потреб можна розділити на три базові категорії:

1.Сорбційний метод (поглинаннячасток, або хімічних сполучень із води за допомогою поліпропіленових тканин, вугільних наповнювачів або за рахунок хімічного зв’язку і т. д.)

2.Іонообмінний(змінення хімічного складу води за допомогою синтетичних матеріалів, які можуть заміщатиодні на інші іони, хімічно активні частки. Наприклад кальцій на натрій або водень, хлор на оксид водню і т. д.)

3.Осмотичний (Це складний процес(http://akvius.cv.ua/index.php/polezno-znat/22-osmos), з якого, у побутовому очищенні води ми використовуємо його зворотній результат. Тому прилади які застосовують цей метод називають зворотній осмос. Дуже стисло цей процес можна описати, як через дуже щільну плівку, під тиском продавлюють забруднену воду. За рахунок дуже малих отворів які дорівнюють одному ангстрему, через плівку може проникнути лише молекули води, все інше: віруси, бактерії, важкі метали та інші забруднюючі речовини залишають на протилежній стороні і змиваються у дренаж, а чиста вода надходить до споживача.)

Окремо кожний метод орієнтований на фільтрування певних забруднювачів, або хімічної сполуки. Поєднання кількох методів розширює можливості очисного пристрою, а також збільшує час його експлуатації  і продуктивність, тому в сучасних фільтрах для досягнення кращих результатів  застосовують комбіновану технологію очистки води.

Враховуючи те, що води для пиття та приготування їжі нам потрібно в невеликий кількості, порівняно з технічною водою для побутових потреб,фільтри можуть бути доволі компактні, при цьому вміщати в собі декілька технологій.

Менш потужні та компактні переважно використовуються для доочистки муніципальної води(із міської мережі), так як вона вже пройшла попередню фільтрацію та знезараження. Ці фільтри допоможуть Вам покращити колір, смак, прибрати залишки дезінфектора та косметично покращити хімічній склад води для її термічної обробки без шкоди дляпобутових пристроїв. Але ці фільтри будуть зовсім не доцільні  при очистці води з альтернативнихджерел, адже вода видобута з ґрунту має складніший хімічний вміст та невизначену біологічну забрудненість на відміну від міських загальних мереж, у яких за показниками стежать CЕС (санітарно епідеміологічні станції) і за допомогою комплексів водо підготовки доводять її до показників, які не перевищують ГДК (гранично допустиму концентрацію).

Майже усі ГДК (кількість речовини, надлишок якої середньостатистична людина може вивести з організму, не завдаючи йому шкоди). В Україні використовують переважно стандарти якібули розраховані ще в часи Радянського Союзу і тому сильно відрізняються від Європейських та Світових стандартів, які суворіші і мають поширення на більшу кількість показників. Тому якщо в аналізі води Вам написали: «Показники з Вашого колодязя не перевищують ГДК», не слід думати, що це якісна вода. Цю воду могла споживати здорова людина, яка жила в 60-80 роки ХХ століття (сучасна людина, на жаль,не може позмагатися в здоров’ї з людиною середини минулого століття, на яку впливало в 1000 разів менше екологічне навантаження та загальна урбанізація). Тому варто звернути увагу на рекомендовані показники, які орієнтовані на світові стандарти розвинених країн або усереднені показники між максимальними і мінімальними рівнями.

Для вирішення цьогозавданнядоцільно застосовувати більш потужну техніку, яка використовує технологію зворотного осмосу, а для підвищення ресурсу та якості фільтрації води вона повинна працювати у комплексі з системами водо підготовки будинку. Ця технологія може використовуватись і для муніципальної води, при цьому у вас буде запас потужності в разі непередбачуваних обставин(погіршення хімічного та біологічного складу води).

ТМ AKVIUSнаддасть консультації та зробить розрахунки, гарантує якісні послуги по встановленню та обслуговуванню фільтрів                                                (http://akvius.cv.ua).

Фільтри у Чернівцях

Види і форми  засобів фільтрування води у побуті.

Сьогодні на ринку України представлено велике розмаїття обладнання для очистки води, як вітчизняного виробництва, так і виробників зі всього світу. Усі вони відрізняються ціною, якістю, дизайнерськими та технологічними  рішеннями.Час не стоїть на місці , а враховуючі з якою швидкістю сучасні технології змінюють світ і техніку у вашій оселі.Щоб надати дужестислий опис кожному виробу, роман Л. Толстого «Війна і мир» в двох томах здається дитячою забавкою. Тому я хочу акцентувати вашу увагу на самі поширені на сьогоднішній день засоби для очистки води, які становлять кістяк технології. Усе різноманіття йде від них, завдяки вдосконаленню або спрощенню, а в деяких випадках зовсім нове направлення та розвиток.

ТМ AKVIUSМи завжди будемо раді бути вашими гідами у світі технологій та сучасних методів фільтрації води. Наші поради збережуть Вам час, застережуть від помилкових рішень, зекономлять кошти(http://akvius.cv.ua).

Фільтри- глечики.

Багатьом нині відомі фільтри-глечики, розповсюджені завдяки їхній компактності та мобільності. На нашому ринку вони представлені у дуже великій кількості: як від різних фірм-виробників, так і відмінні за дизайнерським рішенням.

Практично усі глечики використовують комбіновану технологію очистки води (сорбційний та іонообмінний методи) у вигляді змінних одноразових модулів. Деякі фірми додатково застосовують знезаражуючі технології(іони срібла, аквален, йодіс і т. д.) та збагачення води додатковими елементами (фтор, йод, кремній, шунгіт і т.п.). Здебільшого, це рекламні викрутаси виробників для того, щоб привабити покупця.Ці системи доочистки води я би радив використовувати лише для муніципальної води.

 Хочає виробники, якірозробляють декілька видів модулів, розрахованих на більш вибагливі умови користування(жорстка вода, збагачена залізом).Проте, за рахунок малих розмірів фільтруючого елемента, ресурс іпотужність  їх обмежена. За рахунок цього собівартість очистки води стає дуже високою, а якість бажає бути кращою.Звичайно, краще мати хоч яку очистку, ніж жодної.

Ще один викрутас виробників – це електронний вимірювач якості води, вмонтований в кришку фільтра-глечика. Здебільш, це звичайні таймери, які не контактують з водою(ні брудною, ні з очищеною), а відраховують в зворотному напрямку часовий проміжок, що спонукає людину купувати більше елементів, а також переплачувати за цей «диво» пристрій.

Усі виробники фільтрів-глечиків радять змінювати фільтруючі картриджі не рідше ніж раз у три місяці, навіть якщо Ви не використали його ресурсу (повинен бути вказаний на упаковці в літрах). Це зумовлено конструктивною особливістю фільтра: вода в ньому герметично не відокремлена від зовнішнього середовища, тому контакт з повітрям та підвищена температура можуть спричинити швидкий ріст біологічної маси, яка була відфільтрована із забрудненої води і заблокована в модулі, або потрапила з повітря.  Тому в глечиках потрібно своєчасно міняти елементи. В іншому випадку Ваш фільтр перетвориться в забруднювач.

Стисло про переваги та недоліки фільтрів-глечиків:

 Плюси

+ невисока вартість (від 100 гр)

+ привабливий зовнішній вигляд

+ мобільність (можна використовувати у будь-якому приміщенні, класти у холодильник, перевозити на дачу, пікніки, брати у похід)

+ простий у використанні(наливаєте воду в лійку з фільтр-елементом і отримуєте чисту воду в глечику)

+ непотрібно додаткового сантехнічного втручання для його експлуатації

+ швидка заміна відпрацьованих модулів

+ можливість вибору модулів для очистки води з більш складним хімічним складом(вода збагачена солями жорсткості, залізом і т. д.)

+ нема вірогідності затоплення,  через те, що фільтр не перебуває під тиском води.

Мінуси

дорогі змінні елементи

малий ресурс та швидкість фільтрації

кожний виробник розробляє модулі зі своїми конструктивними особливостями для використання тільки в своїх глечиках

негерметичне зберіганняочищеної води

середня ступінь очистки

пластиковий корпус швидко втрачає привабливий вигляд та непридатний для термічної обробки (виняток: деякі електричні-чайники, в яких вмонтовані фільтри для води, та поодинокі розробки глечиків з скляними елементами).

Наступні пристрої я хотів би об’єднати, адже за класом очистки вони практично однакові, відрізняються лише розмірами і наявністю додаткових пристроїв:

Настільні фільтри та стаціонарні прямоточні фільтри

Настільні фільтри – вимираючий клас, як і насадки на змішувач.Ці пристрої розташовуються біля кухонної мийки, відстань нівелюється довжиною з’єднувального шлангу. Вони підключаються до змішувача за допомогою пристрою, що може перемикати потік води для технічних потреб, або направляти воду до фільтру для отримання чистої води. Такі системи набагато продуктивніші ніж фільтри-глечики, хоча якість очистки залишається на тому ж рівні, оскільки використовуються ті самі технології очистки. Лише за рахунок великого фільтрувального елементу(в деяких моделях їх може бути кілька) вони мають збільшений ресурс і швидкість фільтрування.

Такі фільтри теж бажано використовувати тільки для води з водогону. На альтернативних джерелах їм не вистачить потужності через більшу концентрацію мінералів, присутність у воді нітратів та нітритів, а також біологічних забруднювачів.

Стисло переваги та недоліки настільних фільтрів:

Плюси

+ помірна вартість (від 500гр)

+ за рахунок більших елементів і декількох модулів, збільшується кількість та швидкість очистки, а це впливає на зменшення собівартості чистої води відносно фільтра-глечика

+ мобільність

+ простий у використанні

+ нема вірогідності затоплення, через те,  що фільтр не перебуває під тиском води.

Мінуси

Дорогі змінні елементи

середня ступінь очистки

займає корисний простір біля мийки.

шланг для підєднанняфільтра заважає у використанні змішувача та мийки.

Стаціонарні проточні системи відрізняються лише тим, що вони за допомогою сантехнічних пристроїв підключаються стаціонарно до водогону, при цьому весь прилад ховається під мийку, а зовні на мийці монтується додатковий кран для чистої води. Ще одна перевага стаціонарного фільтру те, що вода знаходиться під тиском водопровідної мережі і фактично не контактує із зовнішнім середовищем. Проте, це може бути недоліком, і у разі неякісних корпусів і деталей можливе затоплення.

Стисло переваги та недоліки стаціонарних проточних систем:

Плюси

+ за рахунок більших елементів і розподілення очистки декількома модулями збільшується кількість та швидкість очистки, а це впливає на зменшення собівартості чистої води

+ система розташовується під мийкою, що це звільняє робочий простір кухонної поверхні

+ вода знаходиться під тискомі не контактує з повітрям

+ зручний у використанні

+ не потребує великого тиску в водогоні, може ефективно працювати при 0,8 атм.

Мінуси

-Середня ступінь очистки

-вірогідність затоплення,  через те, що фільтр перебуває під тиском води

-для підключення потрібен сантехнік

-дорогі змінні елементи.

Системи зворотного осмосу

Це самі поширенні стаціонарні системи на українському ринку. Також вони є найпотужнішими і ефективними фільтраційними системами, які можуть покращити будь-яку воду на 95%. На сьогоднішній день, це – єдина дешева і нешкідлива технологія яка на 99% може відфільтровувати із води нітрати, нітрити, зменшити сухий залишок, опріснити воду і т. д.)

За рахунок великої кількості фірм, які виробляють фільтри зворотного осмосу  і розповсюджують їх, вони надбали певну кількість дизайнерських, габаритних, технологічних рішень (більш детально до них повернемося в іншій статті, яка буде присвячена цим фільтрам).

Класична схема побутового зворотного осмосу:

(1) корпуси з елементами попередньої фільтрації,

(2) корпус із зворотно осмотичною мембраною,

(3) накопичувальна ємність, обладнана камерою зі стислим повітрям(цей елемент може бути відсутній в системах з підвищеною продуктивністю),

(4)поствугільний фільтр для покращення органолептичних якостей(смаку),

(5) мінералізатор для відновлення мінерального складу води і доведення до стандарту «вода столова питна»(опціонна деталь, встановлюється за побажанням користувача, попередньо бажано проконсультуватись у фахівця),

(6)біоструктуратор – виріб, за рахунок фізичних властивостей якогоструктура води, яка була пошкоджена під час її очистки,відновлюється до первинного стану(опціонна деталь, встановлюється за побажанням користувача, попередньо бажано проконсультуватись у фахівця),

(7) кран для чистої води (в залежності від модифікації фільтра може бути одинарний (отримуєте очищену воду), або подвійний – де вода поділяється на питну без термічної обробки та воду призначену для нагрівальних пристроїв (чайник, кавоварка і т. д.).В деякі, сучасні кухонні змішувачі вмонтовані окремі виводи для чистої води, до яких підключається фільтр.

У системах зворотного осмосу ще більше недоліків при експлуатації, ніж у попередньо описаних фільтрів для води, але усі вони стають несуттєвими у порівнянні з потужністю, якістю та собівартістю води.

Незважаючи на величезну кількість інформації про ці пристрої, їх конструктивна складність та вимоги до технічних умов потребують фахівців з досвідом для їх якісної, стабільної і економної роботи.

ТМ AKVIUSнаддасть консультації та зробить розрахунки, гарантує якісні послуги по встановленню та обслуговуванню фільтрів(http://akvius.cv.ua).

Чиста вода для ваших осель – завдяки якісним фільтрам і нашим професійним послугам!

«AKVIUS»

Телефони для консультацій: 0509206740 Сергій; 0502882456 Андрій