Ультрафіолетові (UV) лампи для знезараження води - це одна з найефективніших систем для дезінфекції, яка не змінює органолептичні властивості (смак, запах). Знезаражувати воду цим способом можна, якщо обрати встановлення фільтрів для води у Чернівцях від ТМ AKVIUS. Тож саме про ультрафіолетові лампи ми сьогодні поговоримо.

Конструкція такого фільтра доволі проста: циліндричний корпус, виконаний з високоякісної нержавіючої сталі, всередині якого знаходиться трубка з кварцового скла, що відокремлює воду від електричного випромінювача (ртутної лампи), здатного випромінювати світло в ультрафіолетовому спектрі. Світові хвилі довжини 250- 270 нм, спроможні знищувати 99% біологічного забруднення, руйнуючи ДНК і РНК патогенна. Завдяки відполірованій внутрішній поверхні нержавіючого корпусу відтворюється ефект віддзеркалення, який збільшує ефективність опромінення води.

Види ультрафіолетових ламп для знезараження води та встановлення таких фільтрів у Чернівцях:

UV лампи розрізняються за потужністю. Потужність лампи залежить від швидкості води (л/хв), яка проходить через стерилізатор. Чим швидший потік, тим потужніший випромінювач і більший корпус установки. Перед встановленням таких фільтрів варто ретельно перевірити хімічний і біологічний склад води. Вода має бути ідеально м’яка і механічно чиста, оскільки погана якість може пошкодити внутрішню поліровку корпусу, а кварцове скло покриється солями твердості та стане непрозорим, що знизить ефективність пристрою, або зовсім зведе нанівець.

Для ефективного використання потрібно, щоб UV лампа працювала 24 години на добу, 365 днів на рік. Випромінювач розрахований на роботу від 8000 до 10000 годин (залежить від виробника та потужності). В разі неможливості технічно підтримувати експлуатаційні вимоги (тимчасово вимикається світло; коливання напруги в мережі, що може призвести до аварійного вимкнення), потрібно дообладнати устаткування або енергозберігаючим обладнанням, або електромагнітним запобіжником (клапаном). В іншому випадку ефективність знезараження значно впаде, або зовсім не буде відбуватися. При позитивних та ефективних показниках UV систем, в них є низка недоліків, які потрібно знати і враховувати перед встановленням і експлуатацією.

Фільтри для води у Чернівцях - ультрафіолетові лампи для знезараження води

Фільтри для води у Чернівцях - ультрафіолетові лампи для знезараження води

Недоліки UV ламп:

  • Система дуже чутлива до енергозабезпечення.
  • За сучасними вимогами вона енерговитратна.
  • Деякі патогенні організми можуть пережити опромінення.
  • При опроміненні виділяється велика кількість тепла. Коли вода рухається, тепло відводиться за її допомогою. Але коли вода не відбирається, пристрій доволі сильно нагрівається (в деяких потужних моделях використовують повітряні кулери для охолодження пристрою і запобігання його псування).

Отож, при дуже простій конструкції і значній ефективності UV обладнання, перед його вибором радимо Вам проконсультуватись у фахівців AKVIUS! Наші поради зекономлять Вам кошти і час!

Гарного Вам настрою, та міцного здоров’я!